fbpx

Переваги та недоліки ламінату

Ламінат часто вибирають в якості підлогового покриття за його основні переваги – натуральність і доступну ціну. Але, як і будь-яке інше покриття, ламінат має свої мінуси.

Багато хто вважає ламінат різновидом паркету. Однак, це помилка. Його розробили як доступну і функціональну альтернативу. Він також виконаний з натурального дерева, але тільки не з цілісних дощок, а з пресованої тирси. Зовнішнє відрізнити його від паркету досить складно. Перевага ламінату в тому, що сучасні технології дозволяють в точності передавати малюнок будь-якого сорту деревини та інших матеріалів.

Тому перш ніж купити ламінат, придивіться до всіх його переваг і недоліків. І вже після оціните наскільки цей варіант хороший для Вас.

Структура ламінату представлена ​​багатошаровою структурою, де кожен шар виконує певну функцію. Тому назва покриття з латини перекладається як «шаруватий». Така структура обумовлює безліч експлуатаційних плюсів ламінату.

Структура представлена ​​наступними шарами:

Верхній – виконує захисну функцію, надає стійкість до механічних пошкоджень і навантажень. Збільшена товщина, або краща якість захисного шару підвищує витривалість підлоги і в цьому одна з головних переваг ламінату.
Декоративний – представлений папером. Зверху на нього наносять малюнок, який може в точності імітувати візерунок і фактуру натуральних матеріалів: деревини, каменю, плитки, мармуру і т.д.
Основна – дерево-волокниста плита. Для її виробництва використовують дрібну фракцію деревини. Деревні волокна з’єднують смолами або парафіном під пресом в умовах високих температур і тиску. Від товщини і міцності HDF-плити залежить стабільність і надійність покриття. В середньому шарі вирізаний замок.
Стабілізуючий шар виконаний з картону, пластику або щільної плівки. Всі ці матеріали характеризуються одним важливим параметром – вологостійкість. Вони проходять попередню обробку, яка не дозволяє вогкості і цвілі проникати вглиб HDF-плити.

Переваги ламінату

Стійкість до зношування. Витримує значні навантаження і тиск. На поверхні не залишаються сліди від важких предметів, ніжок меблів, рідко з’являються подряпини і потертості. Плюс ламінату в тому, що його щільність в середньому в 1,5 рази вище, ніж у дерева. Тому він і має високу ударостійкість.

Вологостійкість. За рахунок просочення з смолами та плити високої щільності, ламінат набуває значну стійкість до вологи.

Сумісність з теплою підлогою. Ламінат, зазначений відповідним маркуванням на упаковці, підходить для монтажу з системою підігріву підлоги.

Відсутність скрипів. Сучасна замкова система дозволяє виключити скрипи підлог при перепадах до 2 мм.

Простота догляду. Плюс ламінату в тому, що він не потребує особливого догляду, його не потрібно шліфувати, як масив дерева або паркет. Досить протирати його вологою ганчіркою і уникати проникнення води всередину.

Безпека. До складу входять натуральні компоненти повністю нешкідливі і екологічні. Матеріал не викликає алергії, не піддається розмноженню цвілі і хвороботворних бактерій. Продукція європейських виробників проходить обробку антиалергенними і антибактеріальними речовинами для підвищення безпеки.

Різноманітність дизайнів. Виробники пропонують підлогу з різними декоративними малюнками і фактурами, яка буде гармоніювати з шпалерами, стінами чи меблями. З асортименту можна підібрати покриття, яке ідеально впишеться в інтер’єр житла.

Легкість укладання. На відміну від лінолеуму, паркету і масиву перевага ламінату в простоті його монтажу. Всі роботи можна провести самостійно, попередньо вивчивши особливості укладання.

Довговічність. При правильному укладанні прослужить не менше 15 років.

Оптимальна ціна. Застосування нескладних процесів у виробництві і використання синтетичних компонентів при виготовленні дозволили отримати якісну продукцію за доступною ціною.

Підсумок:  ламінат – функціональне рішення для більшості приміщень. Універсальна підлога підійде для офісів, квартир, будинків з дітьми і тваринами. Його технічні характеристики нітрохи не поступаються натуральному паркету, а додаткова перевага – в економії коштів.

Ламінат поділяють на класи зносостійкості від 31-го до 34-го. Не так давно існувало таке поняття, як побутової клас (21-23), але від такої класифікації вже відмовилися. У продажу залишився тільки комерційні класи (31-33), перевага якого – відмінні показники стійкості до зношування. Зниження вартості і терміну служби продукції може вказувати на низький клас міцності ламінату. Цей параметр необхідно вибирати щодо призначення приміщення, щоб підлога прослужила якомога довше.