fbpx

Вінілові підлоги – що це таке?

Вініловий підлога – це міцне і водостійке багатошарове підлогове покриття на основі ПВХ (полівінілхлориду). Цей вид підлогових покриттів називають по-різному: вінілова підлога, вінілова плитка, вініловий ламінат, плитка ПВХ, кварц-вінілова плитка, кварц-вініловий ламінат, LVT (luxury vinyl tiles – саме така назва популярна в США і Європі) і т. д ., – по суті, це все одне і те ж.

Вінілові підлоги в сучасному вигляді з’явилися відносно недавно – кілька десятиліть тому. Зараз вінілові підлоги активно завойовують своє місце в житлових і громадських приміщеннях, їх частка на ринку збільшується завдяки унікальним характеристикам. Давайте більш детально розберемося, що це таке, і які бувають вінілові підлоги.

Зверніть увагу, що в цій статті мова йде саме про багатошарових модульних вінілових підлогах (LVT, найчастіше їх називають кварц вініл), які використовуються як для будинку або квартири, так і в громадських приміщеннях.

Структура вінілових підлог
Це багатошарове підлогове покриття, як і ламінат. Кількість шарів в структурі може відрізнятися в залежності від виробника. Але обов’язково є:

  • основа з ПВХ, яка може бути посилена скловолокном або додаванням кварцового піску (звідси і з’явилося часто зустрічається назва кварц вінілова плитка), – відповідає за міцність, допомагає уникнути появи вм’ятин від ніжок меблів або каблуків;
  • декоративний шар, який відповідає за зовнішній вигляд;
  • захисний шар, який забезпечує зносостійкість покриття і легкий догляд.

Структура вінілових підлог

Одне з основних переваг вінілових підлог – це їх різноманітність і безмежні дизайнерські можливості. Вінілові підлоги можуть імітувати різні породи дерева (дуб, ясен, сосна, горіх), причому таке багатство відтінків не завжди є навіть у лінійках паркетної дошки, різні види каменю (сланець, травертин, мармур і т. д.).

По фактурі вінілові підлоги теж можуть бути гладкими, рельєфними, з шорсткостями, плетеними. Одна з найефектніших поверхонь вінілу – з тисненням в регістр. Це означає, що текстура поверхні повністю збігається з малюнком декоративного шару. Завдяки цьому вдається досягти якомога точнішого відтворення паркетної дошки або кам’яної плитки.

Вінілові підлоги легко ріжуться, також можна поєднувати готові модулі різної форми прямо на об’єкті, це дає широкі можливості для реалізації власних дизайнерських задумок.

За способом монтажу вініл буває:

  • Клейовий – укладається тільки на клей.
  • Замковий – монтується за допомогою замкових з’єднань, як ламінат або паркетна дошка.
  • Ріжіт – монтаж також на замок, але в конструкції є ще один шар твердого ПВХ, за допомогою якого можна монтувати на незначні нерівності.